Genel

İyileşme Süreçleri

TBR Grup bünyesinde bulunan ve tek cerrahi aşama konseptine şekillendirilmiş Z1 diş implant türü ise dünya üzerinde muadili bulunmayan ve sadece TBR sudipmlanta patentli olan ve 2002 yılında diş implant dizayn ve tarsım ödülünü almış olan bir implanttır. Bu implantlarda en önemli özellik diş implant boyun kısmında bir yüzük gibi, implantın boyun kısmını saran zirkonyum boyun halkalarıdır. Bu zirkonyum boyun halka titanyum ile soğuk fizyon tekniği ile bağlantılı ve yüksek dayanıklılığı ile okluzan ve laterel kuvvetlerde dirençli bir yapıya sahiptir. Bilindiği gibi titanyum materyalinin kemik ile uyuşmasındaki başarı yıllardır yapılan bilimsel araştırmalar sayesinde kendi içerisinde sınıflandırılarak tanımlandırılmıştır. Yapılan bu araştırmalar implant tedavilerinin günümüzdeki en gelişmiş sistem olmasında büyük ölçüde katkı sağlamıştır.

İmplant tedavileri çıktığı ilk zamanlardan bu yana kendi içerisinde oldukça gelişmeler yaşamıştır. Bunun en temel nedeni uzman araştırmacı doktorların tedavinin daha iyi nasıl olabileceği ve en verimli sonuçların nasıl elde edilebileceği konusu hakkında sürdürdüğü kapsamlı çalışmalardır. Bu kapsamlı çalışmalar ile elde edilen bilgiler, gelişen teknoloji sayesinde uygulama evrelerine dönüştürülerek hastalar için en verimli tedavi yönteminin oluşturulması sağlanmıştır. Bu sayede aynı zamanda hastalara uygulanan tedavi sürecinin de büyük ölçüde kısalması sağlanmıştır. Kısalan tedavi süreci hastalar için oldukça önemli bir unsurdur. Bu durum hem hastaların daha az acı çekmesini hem de tedavinin başarılı olmasını derinden etkileyen bir konudur.

Diş implant uygulamaları hakkında yapılan araştırmalar sayesinde sağlanan bu durum, hastalarında sağlıklı ağız yapılarına kısa zaman içerisinde kavuşmasını sağlamaktadır. Bu sayede en zorlu ağız yapılarında dahi hasaların iyileşme süreci eskiye oranla bakıldığında yarı yarıya azalma göstermekte olmakla birlikte, sağlıklı ağız yapılarına yerleştirilen implantlarda ki ağız yapısındaki, dişeti ve kemik yapısındaki iyileşmeler birkaç hafta gibi kısa bir süre içerisine inmiş bulunmaktadır.

Yorumlar